Apresentação Multimédia (MMP)

A ação central da Réseau Art Nouveau Network é uma apresentação multimédia intitulada “Arte Nova & Sociedade”. Concebida para ser uma ferramenta permanente para os parceiros, ela mostra a história social e cultural da Arte Nova e do seu período de desenvolvimento. Numa partida da exposição antecedente (Arte Nova em Progresso), esta produção contextual enfatiza a relevância mais vasta deste fenómeno pan-Europeu, interligando o passado ao futuro. O multimédia como método de comunicação oferece várias vantagens, lidando especialmente com as várias línguas da Rede. O seu design permite que seja montada fora de ambientes tradicionais (galerias e museus) para maximizar a sua visibilidade. A apresentação foi lançada a 16 de maio de 2008, em Bad Nauheim, na ocasião do sexto Laboratório Histórico “Arte Nova: Saudável de Corpo e Mente” e noutras cidades da rede, de acordo com as seguintes datas:

Alesund: de maio a dezembro de 2008, no Jugendstilsenteret
Aveiro: exibição permanente no Museu Arte Nova
Bad Nauheim: 14 de setembro de 2008, no Sprudelhof, Spa House 6 – ver poster
Barcelona: a partir de 22 de outubro de 2008 no Hotel Casa Fuster; de 22 a 24 de maio na Feira do Modernismo; exibição permamente no Hospital de Santa Creu i Sant Pau
Bruxelas: 15 de outubro a 22 de fevereiro de 2009 no Museu do Cinquentenário e a 26 de abril na Feira “Património em Festa” Ver Poster Ver convite
Glasgow: a partir de 11 de outubro 2008 no terceiro piso da Lighthouse
Helsínquia: exibição permanente no Museu da Cidade de Helsínquia
Havana: de 7 a 14 de novembro de 2008, no âmbito da semana belga
Ljubljana: a partir de 4 de novembro na Galeria Nacional
Lódz: em setembro de 2008, no Museu do Têxtil
Nancy, a partir de 22 de outubro de 2008 no Museu Escola de Nancy
Província de Varesse: lançamento a 25 de outubro 2008, no Cinema Nuovo – Viale dei Mille (Varese) e a 23 e 24 de abril em Salsomaggiore – Ver poster Ver convite

Ver o teaser:

  

Saturs
„Jūgendstils un sabiedrība” ir 15 minūšu gara multimediju prezentācija par mākslas kustību 20. gadsimta sākumā un par tās ietekmi uz tālaika sabiedrību. Jūgendstils bija Eiropas mēroga kustība, kas dažādās valstīs izpaudās atšķirīgi. Viens no kustības mērķiem bija atspoguļot mūsdienu dzīvi un kultūru. Tas bija miera un ekonomiskās izaugsmes periods, un sabiedrība industrializācijas un urbanizācijas ietekmē strauji mainījās. Jaunās tehnoloģijas izmainīja cilvēku ikdienas dzīvi un ieviesa jaunu jēdzienu – brīvais laiks. Šo periodu raksturoja cīņa starp bagātajiem un nabagajiem, nacionālās identitātes meklējumi un internacionālisms. Par jūgendstilu un tā ietekmi uz sabiedrību stāsta piemēri no visas Eiropas, tostarp no 16 Jūgendstila sadarbības tīkla pilsētām un reģioniem: Olesunnas, Bādnauheimas, Barselonas, Briseles, Glāzgovas, Havanas, Helsinkiem, Lašodefonas, Lodzas, Ļubļanas, Nansī, Varēzes provinces, Lombardijas reģiona, Reusas, Rīgas un Terasas.

Koncepcija 
Prezentācija „Jūgendstils un sabiedrība” paredzēta visiem interesentiem un dod iespēju iepazīties ar jūgendstilu un sabiedrību pirms simts gadiem. Lai atvieglotu tās uztveri, prezentācija ir tulkota 11 valodās. Lai iesaistītu auditoriju, notikumi tiek atainoti tagadnes formā un pasniegti mūsdienīgā garā, izmantojot audiovizuālus līdzekļus izpratnes veicināšanai par mūsu kopējo Eiropas kultūrvēsturisko mantojumu. Prezentācija ir ļoti informatīva, tāpēc noskatoties to vienreiz nav iespējams visu vizuāli uztvert. Tādēļ ir ieteicams iestatīt automātisko atkārtojumu, lai apmeklētāji varētu skatīties prezentāciju, cik ilgi vēlas. Šīs prezentācijas mērķis ir radīt apmeklētājiem atklājuma sajūtu un veidot intelektuālu un emocionālu saikni ar jūgendstila mantojumu, cenšoties auditoriju ieintriģēt, taču neapbērt ar milzīgu informācijas gūzmu. 

Dizains
Multimediju prezentācija veidota kā digitāla platforma, ko iespējams demonstrēt dažādos veidos. DVD formātā to var demonstrēt dažādos publiskos pasākumos un vietās, piemēram, skolās vai tirdzniecības centros. Vissarežģītākā ir projekcija uz trim lieliem platekrāniem, kam nepieciešama speciāla demonstrāciju telpa muzejā vai ēkā. Tā kā prezentācija ir digitālā formātā, to var demonstrēt gan vairākās pilsētās vienlaicīgi, gan katras sadarbības pilsētas izvēlētajā laikā. Prezentācija ir pieejama 11 valodās (angļu, franču, vācu, spāņu, katalāņu, itāliešu, holandiešu, norvēģu, somu, poļu un slovēņu). 

Izstrāde
Prezentācija „Jūgendstils un sabiedrība” tapusi sadarbības rezultātā starp kuratoru Dāvidu Osenu Sandvedu, izstrādes kompāniju „Instamatic”, īpaši Džaku fon Dumbirgu un Kaju Fridstrēmu, kā arī 16 Jūgendstila sadarbības tīkla pilsētām un reģioniem: Olesunnu, Bādnauheimu, Barselonu, Briseli, Glāzgovu, Havanu, Helsinkiem, Lašodefonu, Lodzu, Ļubļanu, Nansī, Varēzes provinci, Lombardijas reģionu, Reusu, Rīgu un Terasu. Darbs pie prezentācijas sākās 2005. gada oktobrī, un pirmā demonstrācija notika 2008. gada maijā dažādās Eiropas pilsētās (skat. programmu augstāk).

Prezentācija tika izveidota, pateicoties Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2000” atbalstam.

Skatīties beigu titrus

With the support of the Culture Programme of the European Union

Responsible publisher: Bety Waknine, General Director,
Bruxelles Urbanisme & Patrimoine,
CCN - Rue du Progrès 80, B. 1, 1035 Brussels - Belgium