Multimediju prezentācija (MMP)

Jūgendstila sadarbības tīkls ir sagatavojis multimediju prezentāciju ar nosaukumu „Jūgendstils un sabiedrība”. Tā ir izstrādāta kā pastāvīgs darbarīks mūsu partneriem un demonstrē jūgendstila kultūras un sociālās attīstības vēsturi, ilustrējot tā veidošanās periodus. Atšķirībā no sadarbības tīkla iepriekšējās izstādes („Jūgendstils attīstībā”) šajā prezentācijā ir akcentēta jūgendstila kā visai Eiropai raksturīgas parādības nozīme, tādējādi sasaistot pagātni ar nākotni. Multimediju saziņas līdzekļiem ir daudz priekšrocību, īpaši attiecībā uz informācijas nodrošināšanu visās sadarbības tīkla oficiālajās valodās. Multimediju prezentācijas var izvietot ne tikai galerijās un muzejos, bet arī citās sabiedriskās vietās, tādējādi palielinot to pieejamību sabiedrībai. Pirmo reizi prezentācija tika demonstrēta 2008. gadā 16. maijā Bādnauheimā Sestās vēsturiskās laboratorijas „Jūgendstils – veselā miesā vesels gars” ietvaros. Pārējās sadarbības tīkla pilsētās tā tika demonstrēta: 

Olesunnā: no 2008. gada maija līdz decembrim Jūgendstila centrā
Aveiro: pastāvīga ekspozīcija jaunajā Jūgendstila muzejā 
Bādnauheimā: 2008. gada 14. septembrī „Sprudelhof” 6. Spa kompleksā – skat. plakātu
Barselonā: no 2008. gada 22. oktobra viesnīcā „Hotel Casa Fuster”; 2009. gada 22.–24. maijā centrā „Fiera del Modernisme”; pastāvīga ekspozīcija Svētā Pāvila slimnīcā (Santa Creu i Sant Pau Hospital)
Briselē: no 2009. gada 15. oktobra līdz 22. februārim muzejā „Musée du Cinquantenaire” un 26. aprīlī izstādē-gadatirgū „Mantojuma festivāls” ("Patrimoine en Fête") - skat. plakātu skat. ielūgumu
Glāzgovā: no 2008. gada 11. oktobra Dizaina un arhitektūras centra „Lighthouse” trešajā stāvā
Helsinkos: pastāvīga ekspozīcija Helsinku pilsētas muzejā
Havanā: 2008. gada 7.–14. novembrī Beļģijas nedēļas ietvaros 
Ļubļanā: no 4. novembra Nacionālajā galerijā
Lodzā: 2008. gada septembrī Mākslas centrā vai Tekstila muzejā 
Nansī: no 2008. gada 22. oktobra Nansī skolas muzejā
Varēzes provincē: atklāta 2008. gada 25. oktobrī kinoteātrī „Cinema Nuovo - Viale dei Mille” (Varēze) un 23.–24. aprīlī Salsomadžores pilsētā – skat. plakātu skat. ielūgumu

Skatīties reklāmas klipu:

  

Saturs
„Jūgendstils un sabiedrība” ir 15 minūšu gara multimediju prezentācija par mākslas kustību 20. gadsimta sākumā un par tās ietekmi uz tālaika sabiedrību. Jūgendstils bija Eiropas mēroga kustība, kas dažādās valstīs izpaudās atšķirīgi. Viens no kustības mērķiem bija atspoguļot mūsdienu dzīvi un kultūru. Tas bija miera un ekonomiskās izaugsmes periods, un sabiedrība industrializācijas un urbanizācijas ietekmē strauji mainījās. Jaunās tehnoloģijas izmainīja cilvēku ikdienas dzīvi un ieviesa jaunu jēdzienu – brīvais laiks. Šo periodu raksturoja cīņa starp bagātajiem un nabagajiem, nacionālās identitātes meklējumi un internacionālisms. Par jūgendstilu un tā ietekmi uz sabiedrību stāsta piemēri no visas Eiropas, tostarp no 16 Jūgendstila sadarbības tīkla pilsētām un reģioniem: Olesunnas, Bādnauheimas, Barselonas, Briseles, Glāzgovas, Havanas, Helsinkiem, Lašodefonas, Lodzas, Ļubļanas, Nansī, Varēzes provinces, Lombardijas reģiona, Reusas, Rīgas un Terasas.

Koncepcija 
Prezentācija „Jūgendstils un sabiedrība” paredzēta visiem interesentiem un dod iespēju iepazīties ar jūgendstilu un sabiedrību pirms simts gadiem. Lai atvieglotu tās uztveri, prezentācija ir tulkota 11 valodās. Lai iesaistītu auditoriju, notikumi tiek atainoti tagadnes formā un pasniegti mūsdienīgā garā, izmantojot audiovizuālus līdzekļus izpratnes veicināšanai par mūsu kopējo Eiropas kultūrvēsturisko mantojumu. Prezentācija ir ļoti informatīva, tāpēc noskatoties to vienreiz nav iespējams visu vizuāli uztvert. Tādēļ ir ieteicams iestatīt automātisko atkārtojumu, lai apmeklētāji varētu skatīties prezentāciju, cik ilgi vēlas. Šīs prezentācijas mērķis ir radīt apmeklētājiem atklājuma sajūtu un veidot intelektuālu un emocionālu saikni ar jūgendstila mantojumu, cenšoties auditoriju ieintriģēt, taču neapbērt ar milzīgu informācijas gūzmu. 

Dizains
Multimediju prezentācija veidota kā digitāla platforma, ko iespējams demonstrēt dažādos veidos. DVD formātā to var demonstrēt dažādos publiskos pasākumos un vietās, piemēram, skolās vai tirdzniecības centros. Vissarežģītākā ir projekcija uz trim lieliem platekrāniem, kam nepieciešama speciāla demonstrāciju telpa muzejā vai ēkā. Tā kā prezentācija ir digitālā formātā, to var demonstrēt gan vairākās pilsētās vienlaicīgi, gan katras sadarbības pilsētas izvēlētajā laikā. Prezentācija ir pieejama 11 valodās (angļu, franču, vācu, spāņu, katalāņu, itāliešu, holandiešu, norvēģu, somu, poļu un slovēņu). 

Izstrāde
Prezentācija „Jūgendstils un sabiedrība” tapusi sadarbības rezultātā starp kuratoru Dāvidu Osenu Sandvedu, izstrādes kompāniju „Instamatic”, īpaši Džaku fon Dumbirgu un Kaju Fridstrēmu, kā arī 16 Jūgendstila sadarbības tīkla pilsētām un reģioniem: Olesunnu, Bādnauheimu, Barselonu, Briseli, Glāzgovu, Havanu, Helsinkiem, Lašodefonu, Lodzu, Ļubļanu, Nansī, Varēzes provinci, Lombardijas reģionu, Reusu, Rīgu un Terasu. Darbs pie prezentācijas sākās 2005. gada oktobrī, un pirmā demonstrācija notika 2008. gada maijā dažādās Eiropas pilsētās (skat. programmu augstāk).

Prezentācija tika izveidota, pateicoties Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2000” atbalstam.

Skatīties beigu titrus

With the support of the Culture Programme of the European Union

Responsible publisher: Bety Waknine, General Director,
Bruxelles Urbanisme & Patrimoine,
CCN - Rue du Progrès 80, B. 1, 1035 Brussels - Belgium